Z

Zaczynam od Cześć. Jestem fotografem amatorem. To znaczy, że nie skończyłem żadnej szkoły fotografii. Robię zdjęcia, bo moje pokolenie robi zdjęcia od dziecka. Film i fotografia są dostępne dla każdego. Wszyscy piszemy, ale czy to znaczy, że jesteśmy pisarzami. Dlaczego jestem więc fotografem? Dlaczego amatorem? Nie wiem. I dlaczego się nad tym zastanawiam ?

Bo lubię ?

Trudno o identyfikację czegoś co robi się dla przyjemności i nie czerpie się z tego jakiś większych korzyści. Nikt nie wymaga, nikt nie określa, nikt nie prowadzi, a jednak dąży się do jakiejś tam prawdy w zdjęciu rzeczywistości.

Fotografia jako poszukiwanie, stawianie pytań, dziwność geometryczna, jakość historyczna – moment.

Dlaczego amatorem ? Bo kocham to co robię. A robię zdjęcia. Amo, amo, amo.

Pozdrawiam.

Ot pocztówka na początek.

Światło obrazu to opowieść o szaleństwie współczesnego społeczeństwa pochłoniętego konsumowaniem obrazów, zapoznającego Pragnienie bezpośrednie i zadawalającego się jego namiastką.: światłem fotografii, uniwersalizującym i pozbawionym zróżnicowania, zaniedbującym zdarzenia peryferyjne i indywidualne. Fotografia może być spektaklem doskonałych iluzji, może też być misterium spojrzenia twarzą w twarz nieprzejednanej Rzeczywistości.

Roland Barthes

Fotograf Warszawa PortfolioFotograf Warszawa Portfolio fotograficzne

There are no comments